NARZEDZIOMANIA.PL

Portal dla majsterkowiczów

Partner Portalu
Budowa Dom

Tynkowanie maszynowe – wady i zalety

Pokrywanie powierzchni ściany obiektu mieszkalnego, biurowego lub użytkowego tynkiem jest zadaniem dość żmudnym, szczególnie jeżeli mowa o budowlach o relatywnie dużych rozmiarach. Jeżeli podejmiemy się w przypływie entuzjazmu takiego zadania samodzielnie, może się okazać, że na jego wykonanie poświęcimy nawet kilkanaście dni, a niejednokrotnie pomimo poprawek i „dopieszczania” poszczególnych fragmentów powierzchni w dalszym ciągu nie będziemy zadowoleni z rezultatów.

Tynkowanie maszynowe 


Najskuteczniejszym rozwiązaniem polecanym przez ekspertów jest wykorzystanie podczas pracy specjalnego agregatu, który to umożliwia nakładanie tynku w sposób zautomatyzowany. Sposób taki jest nie tylko o wiele mniej czasochłonny, ale także zapewnia, że finalny rezultat naszych prac będzie cieszył oko, natomiast sam tynk utrzyma się na powierzchni ściany zewnętrznej lub wewnętrznej przez długie lata. Jeżeli tylko zastosujemy się do wytycznych zawartych w instrukcji obsługi i pracować będziemy zgodnie z zasadami BHP, maszynowe nakładanie tynku okaże się bez wątpienia niezwykle przyjemnym doświadczeniem, bowiem minuta po minucie obserwować będziemy mogli postępy wykonywanych prac.

Możemy w tym przypadku zapomnieć o żmudnym nakładaniu coraz to kolejnych warstw tynku w sposób manualny, usuwaniu zacieków, szlifowaniu powierzchni i ciągłym sprawdzaniu, czy zachowany został odpowiedni poziom. Wykorzystana maszyna nie tylko sprawi, że tynkowanie przebiegać będzie znacznie szybciej, ale także zapewni optymalne rezultaty realizowanego przedsięwzięcia, z którego bez wątpienia będziemy zadowoleni.

Tynkowanie maszynowe – wady


Czy tynkowanie maszynowe ma jakiekolwiek wady? Jedyną, która od razu przychodzi nam na myśl jest cena, bowiem jeżeli marzy nam się idealnie otynkowana budowla, będziemy niestety musieli zainwestować niemałe pieniądze w zakup agregatu, szczególnie jeżeli pragniemy stać się szczęśliwymi posiadaczami wyrobu markowego i fabrycznie nowego. Niemniej jednak, pamiętać należy, że jeżeli tynkowaniem zajmujemy się profesjonalnie lub też zakładamy w przyszłości renowację kolejnych obiektów użytkowych lub mieszkalnych, zakup taki bardzo szybko się nam zwróci, a przy odrobinie szczęścia zacznie następnie na siebie zarabiać.

Jaki tynk wybrać?

Korzystając z okazji pragniemy także nadmienić, że jeżeli decydujemy się na nabycie wysokiej jakości maszyny, warto byłoby także zadbać, aby stosowane do pokrywania ścian tynki również charakteryzowały się optymalną jakością. Nie tylko ułatwi to nakładanie i zagwarantuje przyjemny dla oka efekt finalny, ale także będzie gwarancją długowieczności nałożonej warstwy tynkowej, która to dzielnie opierać się będzie niekorzystnym warunkom atmosferycznym, szkodliwemu działaniu czynników zewnętrznych, czy w końcu – różnej maści uszkodzeniom mechanicznym. Naszym zdaniem jedne z najlepszych tynków do tynkowania maszynowego oferuje firma Farby Kabe.